Jun 8, 2019
9 Views
0 0

Meghan poprvé od porodu na veřejnosti. Spolu s Harrym oslavila narozeniny královny – Aktuálně.cz

By

Za účasti britské královské rodiny začalo v Londýně tradiční výroční defilé u příležitosti oficiálních narozenin královny Alžběty II. Do ulic vyšlo přes 1400 vojáků ve slavnostních červených uniformách, jejichž přehlídku sledovaly kromě třiadevadesátileté panovnice tisíce lidí. Poprvé od květnového narození syna se na veřejné akci objevil princ Harry s manželkou Meghan, informovala britská média.
Královna oblečená v bílém kostýmu projela centrem britské metropole v uzavřeném kočáře. Patrně ještě větší pozornost poutal otevřený kočár, v němž se vedle vévodkyní Kate a Camilly usadil Harry oblečený do vojenské uniformy a Meghan, kterou příznivci královské rodiny neviděli na veřejnosti od chvíle, kdy před měsícem porodila syna.
Někdejší americká herečka se tento týden narozdíl od dalších příbuzných panovnice nezúčastnila ani londýnského banketu pro prezidenta Donalda Trumpa, kterého v minulosti kritizovala.
Následník trůnu princ Charles a jeho starší syn princ William tradičně na přehlídku vyrazili v řadách vojska na koních. Mezi hosty byla například odstupující premiérka Theresa Mayová, která v pátek odešla z čela Konzervativní strany a čeká na volbu svého nástupce v premiérském křesle.
Soukromě si královna své narozeniny připomněla už v den svého narození 21. dubna. Britští monarchové pořádají oficiální oslavu narozenin bez ohledu na skutečné datum narození druhý červnový víkend, kdy si ji mohou díky lepšímu počasí přihlížející lépe užít.
Vyvrcholením přehlídky bude odpolední představení královského letectva, které královna s rodinou shlédne z balkónu Buckinghamského paláce.

Read More

Article Tags:
Article Categories:
News

Share this post on social media

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: